Twarz i ciało

Peeling, sposób na piękno całego ciała

Zabieg peelingu polega na złuszczaniu martwego naskórka, po to by odświeżyć skórę oraz polepszyć jej stan zdrowia. Dzięki peelingom wygłaszane są drobne zmarszczki, usuwane przebarwienia, zapobiega wrastaniu włosków po depilacji, stosowany jest również jako jedna z metod leczenia trądziku oraz jako zabieg poprzedzające inny kosmetyczne zabiegi, które wymagają, aby kosmetyki i preparaty były dobrze wchłonięte przez skórę.

Zabieg złuszczania naskórka ma różne nazwy, są to między innymi: peeling, eksfoliacja, abrazja, ablacja . W zależności od metody złuszczania naskórka mówi się o: 

  • peelingu mechanicznym – złuszczanie naskórka odbywa się tutaj ręcznie przy użyciu specjalnych urządzeń lub preparatów przeznaczonych do peelingu. Do tego rodzaju peelingu można zaliczyć: mikrodermabrazję, dermabrazję, peeling kawitacyjny.

  • peelingu chemicznym – peeling chemiczne najczęściej przeprowadzane są przy użyciu różnego rodzaju kwasów, od naturalnych po bardzo silne chemiczne środku. Tego typu peeling wymaga późniejszego gojenia się skóry, ale odnawia tkankę.

  • peelingu fizycznym – są to zabiegu usuwania naskórka za pomocą lasera lub ciekłego azotu