Pokazy mody

Wielka czwórka pokazów mody

Paryż, Mediolan, Londyn i Nowy Jork – to cztery miasta, w których raz na pół roku odbywają się pokazy mody wyznaczające trendy na cały sezon. Wszystkie wielkie marki i znani projektanci w ramach tych pokazów prezentują swoje projekty. Każdy kto chce być na bieżąco z modą powinien więc śledzić

 

New York Fashion Week – odbywa się w lutym, kiedy prezentowane są projekty na jesień/zimę oraz we wrześniu kiedy można zobaczyć kreacje wiosenno-letnie. To cykl imprez związanych z branżą modową stanowi kontynuacje wydarzenia nazywanego Press Week, które po raz pierwszy odbyło się w 1942 r.

 

Paris Fashion Week – to również impreza odbywająca się co pół roku i ustanawiająca trendy na kolejne sezony. Pierwsze pokazy mody odbywały się w Paryżu już w XVII w. W ramach tego tygodnia mody prezentowane są również ubrania ready-to-wear, pokazy mody męskiej i wywodzącego się z Francji stylu - haute couture.

 

London Fashion Week – po raz pierwszy został zorganizowany w 1984r., podobnie jak dwa poprzednie festiwale mody, ten również odbywa się dwa razy do roku. W Londynie moda gości w lutym i wrześniu. Od 2012 r. można tam również podziwiać modę męską.

 

Milan Fashion Week – to pokazy mody odbywające się w Mediolanie od 1958 r. Organizowane są dwa razy do roku w lutym lub marcu oraz we wrześniu lub październiku