Szczególne rodzaje makijażu wymagające wyjątkowych kwalifikacji

 

Zdecydowana większość kobiet zna podstawy robienia makijażu. Część z nich maluje się na co dzień, inne stosują makijaż tylko na wyjątkowe okazje. Nie ulega jednak wątpliwości, że takie kosmetyki do makijażu jak tusz do rzęs, kredka do oczu, szminka, błyszczyk albo puder znaleźć można w kosmetyczka dużej części pań.

 

 

Kiedy okazja jest naprawdę wyjątkowa, kobietom zdarza się korzystać z usług profesjonalistów. Makijaż ślubny czy studniówkowy często robiony jest przez wynajęte makijażystki, posiadające nie tylko większe doświadczenie oraz umiejętności w robieniu bardziej skomplikowanych makijaży, ale również lepsze kosmetyki.

 

Istnieją jednak typy makijażu, których wykonania nie mogą podjąć się nawet najlepsze makijażystki, obsługujące na co dzień bardziej wymagające, ale jednak wciąż „zwyczajne” klientki. Mowa o takich rodzajach upiększania, jak makijaże teatralne i filmowe, zupełnie zmieniające wygląd danej osoby, albo... makijaże pośmiertne, stanowiące jeden z etapów przygotowania ciała do pogrzebu.

 

                          

 

Makijaż filmowy może diametralnie zmienić wygląd, wiek, a nawet płeć

 

Już niedługo czeka nas kolejne rozdanie najważniejszych nagród filmowych, czyli Oskarów. Jedną z kategorii w których przyznawana jest ta cenna, złota statuetka, stanowi najlepsza charakteryzacja oraz fryzury. To właśnie takie trofeum otrzymują najbardziej cenieni hollywoodzcy makijażyści. To właśnie dzięki ich wysiłkom powstały takie niezapomniane kreacje, jak zamieniony w owada Jeff Coldblum z filmu „Mucha”, Arnold Schwarzeneger w roli Terminatora, przebierający się za kobietę Robin Williams w „Pani Doubtfire”, czy przechodzący wszystkiego etapy rozwoju (od pomarszczonego starca do dziecka) Brad Pitt w „Ciekawym przypadku Benjamina Buttona”.

 

W makijażu teatralnym najważniejsze jest podkreślenie charakterystycznych cech aktorów

 

Teatr to szczególne miejsce. Na scenie najbardziej liczy się odpowiednie pokazanie emocji przez aktorów. Ich przekaz chcą widzieć nie tylko osoby siedzące w pierwszych rzędach, ale również widzowie znajdujący się w większym oddaleniu od sceny. Stąd też konieczność wykonywania bardzo wyraźnych, ostrych makijaży, dzięki którym twarz staje się dużo bardziej widoczna. Określenie „teatralny makijaż” weszło również do codziennego słownika i oznacza intensywny sposób umalowania się na naprawdę wielkie i wyjątkowe okazje, lub imprezy.

 

 

Makijaż pośmiertny to istotny etap pogrzebowych przygotowań

 

Dla większości ludzkich kultur przeprowadzenie obrzędów pogrzebowych jest kwestią niezwykle istotną. Nie dziwi więc fakt, że usługi pomocne w profesjonalnej organizacji pogrzebu oferuje sporo film. Dobre zakłady pogrzebowe, takie jak chociażby ten- www.archaniol.com.pl, gwarantują między innymi przygotowanie ciała do pochówku. W terminie tym mieści się również wykonanie makijażu pośmiertnego. Jego celem jest nie tylko podkreślenie urody zmarłej osoby, ale przede wszystkim nadanie jej „zdrowszego” wyglądu. Nie można bowiem zapominać o tym, że osoba zmarła nie wygląda tak estetycznie, jak żywy człowiek. Do ukrycia zasinień, opuchnięć, zadrapań czy ran używa się w tym przypadku kosmetyków o innych właściwościach, niż te stosowane przez nas na co dzień.