Kreacja wieczorowa- przykład mody minimalistycznej

 

Kreacja wieczorowa powinna być subtelna i stonowana. Nie ma mowy o jaskrawych kolorach i kontrastowych zestawieniach dodatków.

 

 

W czym do teatru?

 

- Panie do teatru, czy opery powinny założyć przede wszystkim eleganckie buty, mogą być na obcasie, który w znaczący sposób wydłuża nogi i poprawią sylwetkę.

 

- Oprócz butów istotne jest także dobranie właściwej sukienki. Bezpiecznym wyborem będzie czarna sukienka, ale akceptowanymi opcjami jest biel, beż, czy też szarość.

 

- Sukienka nie może być wyzywająca. Jej krój musi być prosty, pozbawiony wszelkich ozdobników. Jako dodatki dobrze prezentuje się malutka torebka, w której z powodzeniem mieszczą się takie przydatne przedmioty, jak telefon, portfel, a także lusterko.

 

- Na sukienkę warto założyć płaszcz o ile jest zimno lub gdy pada deszcz.

 

                                 

 

 

Propozycja mody wieczorowej dla panów

 

 

Panowie na wieczorne wyjście powinny przede wszystkim w swojej szafie posiadać czarny garnitur. Może być także frak, do którego pasuje muszka. Duży wybór muszek znajdziemy na stronie - tinotti.com/fr_FR/c/NOEUDS-PAPILLON/41. Istotne podczas dopasowywania muszki jest zadbanie o to, żeby nie była ona za duża. Ważne jest także jej właściwe zawiązanie. Niezwykle trudno również dopasować do muszki odpowiednią koszulę. Wiele zależy od doświadczenia i wiedzy mężczyzny, ale jeżeli ma on jakiekolwiek wątpliwości może skorzystać z porad stylisty dla którego podobna wiedza jest elementarna.

 

 

 

Czego unikać podczas wybierania ubrania na wyjście do opery, czy też teatru?

 

 

I. Wybierając się do teatru lub opery musimy się ubrać elegancko. Nie można zapomnieć o elegancki, ale też o wygodzie.

 

II. Bardzo częstym błędem jest zakładanie na siebie za małej sukienki, czy też za wąskiej marynarki. Ubranie, który pięć lat temu było na nas dobre, niekoniecznie sprawdzi się również i dziś.

 

III. Innym błędem jest decydowanie się na dodatki zbyt wyzywające. Zielona muszka, czy też czerwone szpilki zdecydowanie są nie na miejscu. Możemy w ten sposób wzbudzić niepotrzebne zamieszanie, a nawet w skrajnych przypadkach grozi to nie wpuszczeniem na przedstawienie.