O tym jak zadbać o skórę zimę porozmawiamy z doświadczoną kosmetyczką

 

 

Zima zbliża się do Nas wielkimi krokami. Dlatego chcielibyśmy poznać odpowiedź na pytanie jakie zabiegi powinny być wykonywane o tej porze roku. O tajnikach prawidłowej pielęgnacji naszej skóry porozmawiamy z doświadczoną kosmetyczką Anną Walawską.

 

Jak nie dać się mrozom i skutecznie ochronić naszą skórę przed podrażnieniami?

 

  • Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę, że nie tylko mróz i wiatr szkodzi naszej cerze. Również suche i ciepłe powietrze wpływają na to, że płaszcz hydrolipidowy skóry przestaje nas chronić. Dlatego radziłabym w tym okresie szczególną uwagę zwrócić na stosowanie odpowiednich kremów. Lepiej od nawilżającego sprawdzi się tłusty lub półtłusty.

 

 

 

W takim razie jakie składniki powinny być zawarte w kremie w sam raz na zimę?

 

  • Powinny to być składniki, które zapobiegają nadmiernej utracie wody ze skóry. Mowa tu między innymi o glicerynie, pantenolu. Jednocześnie drogocenne są także składniki nawilżające jak algi, ekstrakty z lipy czy aloesu.

 

 

 

Czy godzi się Pani ze stwierdzeniem, że zimą powinniśmy także pamiętać o ochronie ust?

 

  • Jak najbardziej. Przecież to właśnie suta są najbardziej narażone na działanie mrozu i wiatru. To w konsekwencji powoduje, że pękają i wysychają. Jaka jest moja rada? Myślę, że najrozsądniej będzie zaopatrzyć się w pomadkę lub balsam ochronny do usu.

 

 

 

A czy polecane są także kremy z filtrem przeciwsłonecznym?

 

  • Wbrew pozorom takie kremu przydają się w naszej kosmetyczce także w z sezonie minusowych temperatur. Dlatego przed wyjściem z domu warto posmarować twarz kremem z wysokim filtrem. W końcu skora zniszczona promieniami UV traci swoje zdolności obronne i szybciej się starzeje.

 

 

Na koniec mam jeszcze jedno pytanie. Czy zima to dobry okres na wykonanie jakichś zabiegów kosmetycznych? Może się Pani podzielić z Nami swoimi doświadczeniami?

 

  • W mojej ocenie zima to najlepszy czas na przeprowadzenie zabiegów złuszczających. Jednym z najpopularniejszych zabiegów wydaje się być w ostatnim czasie mikrodermabrazja. Idealnie sprawdza się przy zmarszczkach czy przebarwieniach na twarzy. Jednak mimo wszystko tego typu zabiegów nie powinno się wykonywać w czasie bardzo wysokich mrozów. Możliwość wykonania danego zabiegu zawsze warto wcześniej skonsultować z dermatologiem lub kosmetyczką.